janbaz.net/fa/s?a=2814

امکان پرداخت حق پرستاری پس از شهادت جانبازان ۷۰ درصد

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید با اشاره به انتشار برخی اخبار در رسانه‌ها درباره ادامه پرداخت حق پرستاری همسران جانبازان ۷۰ درصد پس از شهادت جانباز، توضیحاتی ارائه داد.


امکان پرداخت حق پرستاری پس از شهادت جانبازان ۷۰ درصد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از «ایثار»، محمود پاکدل تصریح کرد: از آنجا که همسران جانبازان ۷۰ درصد پس از شهادت جانباز، همسر شهید محسوب می‌شوند ادامه پرداخت حق پرستاری برای عزیزانی که سال‌هایی از عمر خود را به پرستاری جانبازان ۷۰ درصد پرداختند، ممکن است.

وی با تأکید بر اینکه ادامه پرداخت حق پرستاری در مورد همسران جانبازان ۷۰ درصد امکان‌پذیر است، گفت: بر اساس ماده ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دولت موظف است نسبت به برقراری حق پرستاری و حق همیاری بر مبنای حداقل دستمزد ماهانه کارگران، اقدام و اعتبار مورد نیاز را در لوایح سنواتی منظور کند و در اصلاح ماده ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران؛ والدین و همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج یا محدودیت‌های جسمی و حرکتی هستند، به‌عنوان تبصره یک به این ماده اضافه شده‌اند، که با لحاظ شرایط لازم و با تشخیص کمیسیون پزشکی اقدام می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمامی حقوق محفوظ است.

امام خامنه ای امام خمینی
                 

 

 

Template Design:Dima Group